Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë
Pëlqej
Ka përfunduar ndeshja mes Tiranës dhe Kukësit, ku bardheblutë kanë fituar Superkupën e Shqipërisë me rezultatin 1:0.

24 herë kampionët e Shqipërisë shënuan golin e fitores në fund të ndeshjes me anë të Hoxhallarit, ndërsa të dy ekipet e mbyllën ndeshjen me nga 10 lojtarë për shkak të daljeve me kartonë të kuq.

Kështu për Tiranën është e 11 herë që fiton këtë kupë, ndryshe nga Kukësi që e ka fituar vetëm një herë. /albeu.com/
Shtuar më 06/09/2017, ora 21:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori