"Toni Kroos tani mund të varë këpucët në gozhdë"
Ish-trajneri i Bayern Munich, Jupp Heynckes, i ka kujtuar me shaka ish-lojtarit të tij Toni Kroos se mund të pensionohet që tani që fitoi Ligën e Kampionëve për herë të tretë në karrierën e tij.

Mesfushori i Gjermanisë ka qenë dhe pjesë e Bayernit në tripletën kur ishte pjesë e Bayernit në sezonin 2012-2013.

Toni është 27 vjeç dhe ka fituar 3 herë Champions-in, fitoi tripletën me Bayernin dhe ngriti Kupën e Botës me Gjermaninë. Ai duhet vetëm të ulë receptorin e telefonit tani… Toni është një strateg, është zhvilluar në një lojtar akoma më të mirë në Madrid. Ai luan siç do trajneri”, Heynckes nga “Sport Bild”..


Shtuar më 10/06/2017, ora 12:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori