Top 10 "biskotat" në futboll (VIDEO)
Ndeshje të lehta, të trukuara apo "biskota", quajini si të dëshironi por në historinë e futbollit ka patur disa ndeshje të tilla ku ekipet kanë bërë "pakt" me njëra-tjetrën për të arritur rezultatin që nevojitet.

Çuditërisht në shumicën e rasteve protagoniste ka qënë Italia, herë si viktimë e herë si pjesëmarrëse në "puç". Kujtojmë barazimin Suedi-Danimarkë 2-2 në Euro 2012, rezultat që eleminoi Axurrët apo ndeshjen e Euro 2012 Spanjë-Kroaci, për të cilën italianët kishin shumë frikë se do të ndodhte sërish një tjetër "biskotë". Por që nuk ndodhi dhe Italia mbërriti në finale.

Si këto ka patur edhe shumë ndeshje të tjera por ne kemi zgjedhur 10 më të famshmet, të cilat mund ti ndiqni në videon e mësipërme.../albeu.com/
Shtuar më 16/10/2012, ora 10:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori