Top 10 futbollistët e vitit nga "The Guardian" (FOTO LAJM)

Top 100 futbollistet e vitit nga the Guardian
Pëlqej
Abonohuni për lajmet sportive me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Gazeta britanike "The Guardian" ka zgjedhur Lionel Messin si futbollistin më të mirë në botë për vitin 2015.

Numri 10 i Barcelonës, i cili e ka fituar çmimin e "The Guardian" edhe në vitin 2013, grumbulloi 4873 pikë nga 123 pjesëtarët e jurisë, duke lënë pas Cristiano Ronaldon (4620) dhe Neymarin (4582).

Në vend të katërt Luis Suarez, duke plotësuar kështu treshen sulmuesekatalanasve në pesëshen e parë.

Bie në sy ngritja e polakut Robert Lewandowski, i cili renditet i pesti dhe ka një përmirësim prej 25 vendesh nga viti i kaluar.

Ne foto-galerine e mesiperme mund te mesoni 10 me te miret. /albeu.com/
Shtuar më 25/12/2015, ora 10:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori