Top 10 klubet më të vlefshme në Europë (FOTO LAJM)

PSG 843M
Kompania KPMG, e njohur për auditim ka bërë një studim në lidhje me vlerën e klubeve të futbollit në Evropë.

Sipas këtij studimi rezulton që Manchester Unitedi dhe Real Madridi janë klubet më të vlefshme në Evropë.

Reali dhe United vlerësohen me nga 2.9 miliardë euro, ndërsa pas tyre renditen Barcelona, Bayern Munich, Arsenal dhe Manchester City.

Në 10-she janë pesë ekipe nga Premier Liga, dy nga La Liga dhe me nga një skuadër janë Serie A, Bundesliga dhe Ligue 1. /albeu.com/
Shtuar më 26/05/2016, ora 15:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori