Top 5 futbollistët më të mirë në Europë (FOTO LAJM)

CRISTIANO RONALDO (Real Madrid) - 39 gola - 16 asiste
Të shënosh më shumë nga të gjithë natyrisht që të bën futbollistin më të mirë, por kur kjo shoqërohet edhe me asiste atëhera natyrshëm rritet vlera e golave.

Janë 5 lojtarët që kanë arritur shifër dopio si në asist edhe në gola dhe në krye të të gjtihëve sigurisht që ndodhet ylli i Real Madrid Cristiano Ronaldo, i cili ka shënuar 39 gola dhe ka dhënë 16 asiste, i fundit dje në fitoren 1-0 kundër Atletico Madrid, transmeton Portali Albeu.

Pas tij vjen Lionel Messi, ndërsa podin e mbyll Thomas Muller i Bayner Munchen. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2015, ora 11:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori