Top 7 goleadorët e Kombëtares (FOTO LAJM)

Erjon Bogdani - 17 gola
Rekordin absolut përsa i përket golave të shënuar me fanellën e Kombëtares e mban Erjon Bogdani. Sulmuesi tiranas i Sienës në Serie A ka arritur të tundë plot 17 herë rrjetën në ndeshjet e kuqezinjëve.

Golat e Bogdanit i janë shënuar skuadrave si Danimarka, Ukraina, Portugala, Franca etj, ndërsa më i fundit dhe ndoshta më i bukuri është ai në ndeshjen ndaj Qirpos në Qemal Stafa e fituar 3-1.

Për të mësuar 7 goleadorët e kombëtares shikoni foto-galerinë e mësipërme.../albeu.com/
Shtuar më 12/10/2012, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori