"Topi i Artë 2013", tre italianë në garë (FOTO LAJM)

Gigi Buffon - Juventus
Edhe këtë sezon, në listën e 50 futbollistëve kandidatë për fitimin e çmimit "Topi i Artë 2013", janë tre futbollistë italianë, të njëjtët emra që kanë qënë edhe edicionin e shkuar. Mario Balotelli, Gigi Buffon dhe Andrea Pirlo janë emrat që përfaqësojnë Axurrët, shkruan "La Gazzetta dello Sport".


Përveç tre italianëve dhe tre super-favoritëve Ribery, Messi e Ronaldo, në listë janë edhe: Thomas Muller, Arjen Robben, Ibrahimoviç, Lewandowski, Neymar, Iniesta, Xavi, Falcao, Mandzukiç, Cavani, Schweinsteiger, Bale, Van Persie, Gundogan, Suarez, Rooney, Neuer, Ozil, Alaba, Lahm, Reus, Gotze, Di Maria, Pique, David Luiz, Aguero, Yaya Toure, Thiago Silva, Fred, Drogba, Dani Alves, plus edhe 13 kandidatë të tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 26/10/2013, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori