Topi i artë: Luftë mes Sneijder dhe Iniesta
Do të jetë një duel mes Sneijder dhe Iniestës, për topin e artë 2010. Të paktën kështu është për bastexhinjtë. Kuotat e basteve për fitimin e trofeut favorizojnë interistin duke I vënë një koefiçient prej 1.55 kurse spanjollin e Barcelonës e kuotojnë me 2.75. Të gjithë të tjerët janë shumë larg, duke nisur nga katalanasi tjetër, Xavi I cili kuotohet me 6.00. Mbajtësi në fuqi I këtij trofeu, Messi kuotohet me një koefiçient 50.00. Ja lista e 17 lojtarëve më të kuotuar për të fituar këtë trofe:
Sneijder (Inter) 1,55
Iniesta (Barcelona) 2,75
Xavi (Barcelona) 6,00
Forlan (Atletico Madrid) 15
Villa (Barcelona) 15
Milito (Inter) 20
Casillas (Real Madrid) 30
Messi (Barcelona) 50
Mueller (Bayern Munchen) 80
Robben (Bayern Munchen) 80
Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 150
Klose (Bayern Munchen) 300
Oezil (Real Madrid) 300
Podolski (Këln) 300
Schëeinsteiger (Bayern Munchen) 300
Tevez (Manchester City) 300
Van Persie (Arsenal) 300
Shtuar më 13/10/2010, ora 14:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori