"Topi i Artë", Marca: E meriton CR7
Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, dhe Franck Ribery. Mes tyre, në rast se nuk do të ketë surpriza, do të dalë edhe emri i futbollistit që do të çojë në shtëpi "Topin e Artë 2013". Favoriti, pas dëmtimit të argjentinasit të Barcelonës, është pça dyshim Franck Ribery, por e përditshmja spanjolle "Marca", shumë pranë Real Madrid, mendon se këtë çmim e meriton portugezi Cristiano Ronaldo.

"E meriton" është titulli i editorialit të gazetës, e cila tregon se si asnjë futbollist tjetër në Europë për shifra dhe rendiment CR7 ka qënë më i mirë.

Por në fund trofetë e Bayern Munchen mund të bëjnë diferencën. /albeu.com/


Shtuar më 12/11/2013, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori