"Topi i Artë", Top 6 klubet më të pasur (FOTO LAJM)

Barcelona - 10 (Messi 4, Suarez, Stoichkov, Cruyff 2, Rivaldo, Ronaldinho)
Nëse Serie A ishte kampionati me më shumë "Topa të Artë", plot 18, Barcelona rezulton klubi që ka patur më shumë futbollistë që e kanë fituar këtë çmim. Blaugranat kanë arritur të fitojnë 10 "Topa të Artë", megjithëse kjo shifër rritet shumë për shkak të katër sukseseve të Lionel Messi.

Në vend të dytë rënditen dy gjigandët e futbollit italian Juventus dhe Milan me nga 8 "Topa të Artë", ndërsa podin e mbyll Real Madrid me 6 të tillë.

Pas tyre rënditen Bayern Munchen me 5 dhe pas tyre Manchester United me 4 "Topa të Artë". /albeu.com/
Shtuar më 08/01/2013, ora 15:40
besmir aliju
e Mërkurë 9 Janar 2013, Ora 00:32
Cannavaro ka qen tek Juventus !!!
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori