Torino-Inter, Ventura le jashtë Cerci-n
Pëlqej
Kampionati për Torinon nis me Interin dhe nëpërmjet faqes zyrtare të klubit në internet është publikuar edhe lista e futbollistëve të grumbulluar. Tekniku Ventura ka zgjedhur 20 lojtarë dhe mes tyre nuk është sërish Alessio Cerci, i cili duket se do të lerë klubin "Granada" në këto orë të fundit merkatoje.

Bashkë me të mungojnë edhe Barreto dhe Avramov dhe i skualifikuari Vives. /albeui.com/


Ja lista e plotë:

PORTIERË: Jean François Gillet, Daniele Padelli;

MBROJTËS: Cesare Bovo, Matteo Darmian, Kamil Glik, Pontus Jansson, Nikola Maksimovic, Salvatore Masiello, Cristian Molinaro, Emiliano Moretti, Gaston Silva, Marko Vesovic;

MESFUSHORË: Marco Benassi, Omar El Kaddouri, Alessandro Gazzi, Antonio Nocerino, Juan Sanche Mino;

SULMUES: Marcelo Larrondo, Juan Martinez, Fabio Quagliarella.
Shtuar më 30/08/2014, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori