Torres: Preferoj te luaj ne Milan ose Inter
Albeu.com
Sulmuesi spanjoll i Liverpoolit, Fernando Torres, i cili konsiderohet njëri nga sulmuesit më të mirë në rruzull, ka deklaruar se dëshiron të luajë në Serie A në të ardhmen, dhe ka përcaktuar dy skuadrat rivale nga qyteti i Milanos si objektiva të mundshëm.“E kam thënë edhe më herët, që tashmë më kam luajtur në La Liga dhe aktualisht po luaj në Ligën Premier, prandaj mendoj se do të ishte diçka pozitive po ta provoja edhe Kampionatin italian. Ndoshta do të luaja në klubet e tilla si Milan dhe Inter”.

“Megjithatë, aktualisht jam shumë i kënaqur te Liverpooli dhe kam kontratë edhe katër vite. Këtu janë sjellë shumë mirë me mua dhe dëshiroj t’ua shpaguaj këtë me fitimin e titullit të Ligës Premier, të cilin tifozët e presin qe shumë vite”, ka thënë El Nino.
Shtuar më 17/04/2009, ora 17:03
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori