Tottenham mposht Juventusin për 11-tshen e më të mirëve në sfidën e sotme (FOTO LAJM)

Pëlqej
Juventusi do të presë Tottenhamin për ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Nëse duhet të marrësh formacionin më të mirë të të dyja skuadrave do të ishin shtatë lojtarë të Tottenhamit.

Kjo pasi lojtarët e Juventusit, kanë qenë jashtë formë në kohën e fundit, ose kanë vuajtur në lëndime.

Në portë është Hugo Loris, ndërsa mbrojtja përbëhet nga Trippier, Benatia, Sanchez dhe Sandro.

Dy mesfushorët fundor janë Pjanic dhe Khedira nga Juventusi.

Sulmi përbëhet nga Son, Alli, Eriksen dhe Harry Kane./albeu.com/
Shtuar më 13/02/2018, ora 16:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori