Tottenham rrezikon ta humbasë për dy vjet yllin e tyre
Tottenhami mund të humbasin sulmuesin Heung-Min Son për dy vite, pasi ai nuk e ka kryer ushtrinë në vendlindjen e tij.

Sipas ligjit atje të gjithë meshkujt duhet të bëjnë rreth 21 muaj shërbim ushtarak para se të mbushin 28 vjeç. Son e arrin këtë moshë në Korrik të 2019-ës dhe thirrja nga ushtria do ta përjashtonte nga sezonet e 2019-2020 dhe 2020-2021.

Megjithatë qeveria e Koresë së Jugut bën edhe përjashtime për “yjet” e sportit, të cilët marrin pjesë në eventet e mëdha. Që do të thotë se, nëse lojtari i Tottenhamit zhvillon një paraqitje të mirë me Kombëtaren në Botërorin e Rusisë, nuk do ta kryejë ushtrinë./albeu.com/
Shtuar më 14/03/2018, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori