Tottenham spektakolar, "poker" QPR-së (VIDEO)
Pëlqej
Pas fitores 1-0 në javën e parë të Premier League Tottenham merr tre pikët e rradhës edhe në sfidën e javës së dytë, të mbyllur para pak çastesh. "Gjelat" e Londrës e kanë patur shumë të lehtë përballë Queens Park Rangers teksa kanë triumfuar me rezultatin e pastër 4-0.

Vendasit i mbyllën 45 minutat e para me avantazhin e tre golave: Chadli 12, 37 dhe Dier 30. Por edhe pjesa e dytë nisi njësoj për Tottenhamgjeti edhe golin e katërt në minutën e 65 me autor Emanuel Adebayor.

me këtë fitore "Spurs" qëndrojnë në krye të Premier Leagues me 6 pikë të plota, ndërsa QPR në fund me 0 pikë.

Ndeshja tjetër mes Hull City dhe Stoke City u mbyll në barazim 1-1. /albeu.com/
Shtuar më 24/08/2014, ora 16:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori