Tottenhami fiton derbin me Arsenalin (VIDEO)
Tottenhami ka arritur të fitojë derbin e Londrës kundrejt ekipit të Arsenalit duke i përkeqësuar gjërat për Arsene Wenger dhe Arsenali. Takimi i rivalëve të qytetit Tottenham dhe Arsenal ka përfunduar me fitoren e vendasve me rezultatin 2:1.

Mysafirët bënë një performancë mbresëlënëse në gjysmën e parë, mirëpo një gol i shënuar pak minuta para përfundimit të pjesës së parë e mohoi gjithë atë që treguan.

Në pjesën e dytë, Song e gjeti për mrekulli Ramseyn, i cili i barazoi shifrat 51'.

Në vazhdim vendasit ishin më të rrezikshëm edhe pse Arsenali luante mirë, ndërsa me një goditje nga distanca, Walker i shokoi të gjithë me një gol të bukur 73' për ta rikthyer epërsinë e Tottenhamit. /albeu.com/

Shikoni golat:

name="movie" value="http://video.rutube.ru/16e53fce8791b2cab1ac7e9f22bebc80">name="wmode" value="window">name="allowFullScreen" value="true">video.rutube.ru/16e53fce8791b2cab1ac7e9f22bebc80" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="480" height="353" allowFullScreen="true" >
Shtuar më 02/10/2011, ora 18:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori