Totti: Liverpooli është një model për t'u ndjekur
Francesco Totti beson se Liverpooli është një model për të ndjekur për Romën, por nuk është i befasuar nga Mohamed Salah që po lulëzon nën një nga më të mirat Jurgen Klopp.

"Kur dëgjoj emrin Liverpool, unë mendoj respektin, një klub i madh, një ekip i madh, tifozë të mëdhenj dhe një model që duhet ndjekur", tha Totti.

"Pavarësisht nga rezultati negativ, kam kujtime të mira për atë lojë [në Anfield]. Atmosfera, ndjenja, pasioni i tifozëve - ishte shumë mbresëlënëse.

"Natyrisht, nëse mendoj për atë final të Kupës Evropiane më 1984, është një kujtim i keq, kështu që ndoshta do të kishim shmangur një barazim të tillë.

"Por ne duhet të jemi një nga tre ekipet më të mira në Europë që kanë mbetur, dhe tani po luajmë me Liverpoolin.

"Salah? Këtë sezon unë kam parë një numër ndeshjes të Liverpoolit, veçanërisht për shkak se Mo Salah po luan atje.

"Sidomos pas barazimit, gjatë ditëve të fundit unë kam shikuar ndeshjen dhe me të vërtetë mendoj se do të jetë një lojë e vështirë për të dy ekipet.

"Në një farë mase, më befason se Salah ka qenë duke bërë kaq mirë në sezonin e tij të parë në Liverpul.

"Por, nga ana tjetër, duke marrë parasysh cilësinë e skuadrës, trajnerët që kanë - Klopp, për mua, është një nga trajnerët më të mirë në botë - nuk më ka habitur.

"Ata e vendosën atë në gjendje për të shprehur veten në mënyrën më të mirë", përfundoi legjenda e Romës. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2018, ora 18:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori