Totti: Më vjen keq që nuk luaj akoma futboll
Francesco Totti pranon se i mungon shumë që të veshë këpucët dhe të luaj futboll, por ndihet me fat që ka një rol të rëndësishëm tek Roma.

Legjenda e klubit romak u tërhoq në fund të sezonit të kaluar, dhe tani është drejtor që punon së bashku me Monchin.

Sot Er Pupone foli në faqen zyrtare të Facebook të Serie A rreth qytetit dhe klubit që do të thotë kaq shumë për të.

"Roma është qyteti më i bukur në botë", tha fillimisht Totti.

"Unë e jetoj çdo ditë, nuk mund ta përjetoj atë në 360 gradë, por e di që mund të gjesh kudo.

"Ka det, ka male, ka diell, ka njerëz të mirë. Është një vend i bukur për të jetuar.

"Kur shkoj nëpër qytet unë nuk jetoj jetën e një personi normal, edhe pse unë jam një. Kam më pak mundësi ta vizitoj atë dhe ta shoh atë dhe ta shijoj atë si të gjithë të tjerët.

"Unë kurrë nuk e braktisa Romën dhe Serie A sepse ndonjëherë kur isha i ri dëshiroja të vishja një fanellë. Karriera ime ishte fantastike, momenti më i mirë ishte kur fitova Scudetton.

"Gjëja që më mungon më shumë në fushë është që vara këpucët në gozhdë, por unë jam me fat që jetoj në një mënyrë tjetër sikur të isha një lojtar.

"Unë jam në dhomën e veshjes, në fushë, flas me trajnerin dhe shkoj në stërvitje për të parë lojtarët. E vetmja pengesë është se unë nuk do të ndryshojë dhe të marrë këpucët e mija për të luajtur.

"Kur më quanin Mbreti i Romës, ishte një emocion i papërshkrueshëm", përfundoi legjenda italiane. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2018, ora 16:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori