Toulouse qëndron në Ligue 1
Pëlqej
SkuadraToulouse i ka mjaftuar fitorja 1-0 kundë AC Ajaccio për të qëndruar edhe për një sezon në Ligue 1 të Francës.

Toulouse fitojë edhe takimin e parë më rezultat 0-3 para 5 dite në Ajaccio kurse me fitoren e sotme konfirmuan se ata do të jenë edhe për një vit në Ligue 1.

Goli i epërsisë erdhi në minutën e 88'-të nga Jimmy Durmaz.

Skuadra franceze kishte përfunduar kampionatin më 37 pikë në vendin e 18.

Ata u takuan me AC Ajaccio në finale se kush do të qëndroj në Ligue 1 dhe arritën që ta fitojnë atë më rezultat e përgjithshëm 4-0. /albeu.com/
Shtuar më 27/05/2018, ora 23:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori