Toure kalon tek Arsenal?
Albeu.com
Agjenti i mesfushorit të Barcelonës, Yaya Toure, ka konfirmuar interesimin e Arsenalit për klientin e tij. Edhe topçinjtë edhe Manchester United janë lidhur me një transferim të përfaqësuesit të kombëtares së Bregut të Fildishtë këtë sezon, por duket se Yaya preferon ish-ekipin e vëllait të tij, Kolo Toure.
“Yaya është i lumtur në Barcelona por Anglia ka disa ekipe të cilat e kërkojnë atë. Në mesin e tyre është edhe Arsene Wengeri i Arsenalit. Francezi e vlerëson lojtarin shumë dhe mendoj se ai mund të ketë një sukses të madh me Arsenalin”, ka thënë agjenti i Toure, Dimitri Selçuk.
Shtuar më 11/05/2010, ora 17:09
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori