Toure ne Arsenal apo City?
Albeu.com
Yaya Toure, është i gatshëm të largohet nga Barcelona për të kaluar në kampionatin anglez gjatë verës. Përfaqësuesi i kombëtares së Bregut të Fildishtë do të largohet nga Nou Camp në fund të sezonit. Në pritje të tij në Ligën Premier janë Arsenal dhe Manchester City.
Barcelona mund ta përfshi Touren në ofertën për të marrë shërbimet e kapitenit të topçinjve Cesc Fabregas.

Në anën tjetër, vëllai i tij, Kolo Toure, është kapiten te Manchester City, dhe mund të joshë vëllain e vogël te ky klub.
Shtuar më 22/02/2010, ora 18:34
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori