Tragjedi në çiklizëm, humb jetën 23 veçari
ciklsit
Bota e çiklizmit në zi. Ka humbur jetën në moshën 23 vjeçare sportisti belg Jimmy Duquennoy. Arsyet e largimit nga jeta nuk ishte një aksident, por një atak kardiak. Lajmi për vdekjen e çiklistit u bë publik sot nga skuadra “ËB Aqua Protect Veranclassic”. /albeu.com/

“Të shtunën në mëngjes, morëm lajmin e tmerrshëm për vdekjen e Jimmy Duquennoy. Jimmy humbi jetën krejt papritur, të premten në mbrëmje në banesën e tij. Ishte djali më i ri, më i sjellshmi dhe më i sinqerti”, ishte reagimi i klubit të tij.

Ndërkohë që drejtori sportiv i skuadrës, Frédéric Amorison tha: “Ishim bashkë të mërkurën në një garë dhe ndihej mirë. Është e tmerrshme. Nuk ishte dalluar asnjë anomali gjatë testeve të fillmsezonit.” /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2018, ora 15:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori