Tragjedi në familjen e Zinedine Zidane


Zinedin Zidan braktisi fazën përgatitore të Realit të Madridit ditën e djeshme për shak të një fatkeqësie familjare.

Vëllai tij, Fahrid Zidan, është ndarë nga jeta.

54-vjeçari vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi spanjoll nëpërmjet një njoftimi zyrtar ditën e sotme.

Ndërkohë në shënjë respekti, për këtë fatkeqësi në familjen e trajnerit madrilen, futbollistët dhe stafi i Realit ka mbjatur një minutë heshtje para nisjes së stërvitjes.
Shtuar më 13/07/2019, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori