Tragjedia e Kobe Bryant, gruaja e ish-legjendës së basketbollit merr vendim të papritur
Gruaja e Kobe Bryant, Vanessa ka vendosur që ta padisë kompaninë që e kishte në pronësi helikopterin, ku ndërruan jetë Kobe, vajza e tij, Gianna dhe shtatë persona të tjerë.

Kompania në fjalë që e ka pasur nën menaxhim këtë helikopter është 'Island Express'.

Sipas Vanessas, helikopteri ishte autorizuar të fluturojë ani pse kushtet atmosferike nuk ishte të favorshme.

Gjithashtu, ajo pretendon se piloti nuk e vlerësoi siç duhet motin para nisjes.

Në fund thuhet se ky helikopter nuk ishte i sigurtë, por që nuk tregohet arsyeja.
Shtuar më 24/02/2020, ora 21:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori