Trajnerët spanjoll; Ka keq e më keq!
Albeu.com
Emra të njohur trajnerësh spanjoll, pas suksesit në drejtim të skuadrave vendase, në momentin që kanë kërkuar eksperienca në vende të ndryshme të botos, janë përballur me dështime të vërteta.Luis Aragones, pasi nxorri kampione Evrope skuadrën spanjolle, kaloi në drejtim të skuadrës turke të Fenerbahçes. Në ligën turke, Aragones duket se dështoi totalisht pasi në gjashtë ndeshje, Fenerbahçe ka arritur të fitojë vetëm dy prej tyre dhe ka humbur në katër të tjera.

Ky dështim i trajnerit spanjoll, nuk ka ndodhur vetëm tek ai. Juan De Ramos, i cili po drejton Tottenhamin në Angli, po përjeto momente të vështira pas vetëm 2 pikëve të fituara në 7 ndeshje. Madje, për të është paguar 184 milion euro vetëm për dy vjet.

Dështimi tjetër vjen nga Ernesto Valverde i cili pas sukseseit tek Esoanoli, dështoi në Olypiakos.

I katërti dështim vjen nga Quique Sanches Flores, i cili drejton ekipin e Benfikës. Skuadra pretendente për titull, në katër ndeshje ka arritur të fitojë dy prej tyre dhe dy barazime. (start)
Shtuar më 13/10/2008, ora 16:49
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori