Trajnerët më të paguar të kombëtareve, Conte në pod (FOTO LAJM)

Fabio Capello (Rusia, 9 milionë euro)
Pëlqej
Antonio Conte është trajneri i ri i Kombëtares italiane. Me kontratën e re që skadon pas Europianit "France 2016" ish tekniku i Juventus bëhet tekniku i tretë më i paguar në botë, përsa i përket kombëtareve.

Me 3.5 milionë euro në vit puljezi ka përpara vetëm teknikun e Rusisë Fabio Capello që merr rreth 9 milionë euro në vit dhe atë të Anglisë Roy Hodgson që fiton 4,5 milionë.

Pas Contes vjen tekniku kampion Bote Joachim Low me 2,8 milionë euro, ndërsa me 300 mijë më paj vijnë Carlos Dunga dhe Vicente Del Bosque. /albeu.com/
Shtuar më 15/08/2014, ora 18:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori