Ten Hag: Ajax-i i ka kaluar pritshmëritë
Surpriza Ajax është vetëm 90 minuta larg finales së madhë në Ligën e Kampionëve dhe në Amsterdam djemtë e Ten Hag duhet të mbrojnë avantazhin e siguruar në Londër.

Në konferencën para super sfidës Ten Hag u shpreh:

"Nuk jam aspak nervoz edhe pse marrja e rezulatit është e rëndësishme. Goli na ndihmonm por ne duhet të luajmë dhe të jemi agresivë, duke e harruar ndeshjen e parë. Duhet të fitojmë përsëri. Ka vetëm një mënyrë: Të kalojmë kufijta tanë.

Një ndihmesë e madhe do të vijë edhe nga tifozët tanë në Johan Cruiff Arena. Do të luajmë në një atmosferë të pabesueshme dhe shpresoj që tifozët të na japin një dorë.

Ndrydhe nga Reali dhe Juventusi klubet e Premierlige luajmë me më shumë intesitet prandaj duhet të bëjmë maksimumin duke kaluar kufijtë, sfidë e vërtetë na pret". /albeu.com/


Shtuar më 07/05/2019, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori