Trajneri i Atalantas flet për ndeshjen ndaj Milanit
Trajneri i Atalanta, Gian Piero Gasperini ka folur para ndeshjes me Milanin.La Dea humbi mundësinë për t’u ngjitur në tre të parët me një barazim 1-1 kundër Udineses të mërkurën, por njerëzit e Gasperini janë ende të pamposhtur në 12 ndeshje në të gjitha garat.

Ibrahimovic u kthye në formacionin startues kundër Cagliari dhe shënoi një gol për të ndihmuar Milanin që të merrte tre pikë të tjera në Sardegna Arena.

Trajneri Gasperini e vlerësoi veteranin në intervistën e tij para ndeshjes, por nënvizoi se Milani provoi të ishte një njësi kur 39-vjeçari ishte zhdukur.“Ai ka karakteristikat e tij, ai është unik dhe i jashtëzakonshëm”, tha Gasperini në një konferencë për shtyp, përcjell GazetaBlic.“Milani ka treguar se është një ekip, ata kanë prishur mendimet e shumë ekspertëve.

Milani ishte në gjendje të kompensonte mungesën e Ibra-s, kjo është një meritë e madhe. Individët në futboll janë të rëndësishëm, por ekipi është më i rëndësishëm. ”Gasperini e di që publiku pret një ndeshje të shkëlqyeshme kur të dy përplasen në San Siro, por ai pranoi se ndonjëherë është e vështirë të jetosh deri në bujë.“Në këto lloj lojërash, ju prisni cilësi të lojës, por ndonjëherë nuk është kështu”, tha ai.“Êshtë një moment i veçantë, shpresojmë të jetë një lojë që kënaq të gjithë.“Nuk është e lehtë të jesh në të mirën tënde. Kushtet janë aty për të dy.
Shtuar më 22/01/2021, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori