Trajneri i Barcelonës fjalë magjike për Dembelen
Pëlqej
Barcelona tashme ka kompletuar transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele, për 105 milionë euro, plus 45 të tjera bonuse. Ai ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare me katalunasit.

Për lojtarin tani ka fol edhe trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde, i cili ka vetëm fjalë të mira për talentin francez.

Ousmane Dembele është i shpejtë, lojtar teknik që mund të futet thellë në zonë. Ai mund të luajë me dy këmbët. Është impresionues, sezonin që lamë pas tregoi kualitetet e tij dhe kemi shpresa të mëdha se do të bëjë mirë”, tha Valverde. /albeu.com/
Shtuar më 25/08/2017, ora 19:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori