Trajneri i Crotones thur elozhe për Ajetin pas performancës ndaj Atalantës
Arlin Ajeti ishte protagonist ditën e djeshme me skuadrën e Krotones, teksa mori një pikë përballë Atalantës së Berishës, gjithashtu edhe duke asistuar tek goli. Përveç asistit, ra në sy edhe pozicionimi para linjës së mbrojtjes.

Trajneri Zenga e aktivizoi si mesfushor me tipare mbrojtëse, por edhe për të ndihmuar në krijimin e aksioneve të reja. E, duke parë performancën e mirë të shqiptarit, nuk munguan as lavdërimet pas ndeshjes.

“Gjatë javës ne kërkojmë zgjidhje alternative dhe pozicioni i Ajetit ishte ndër gjërat që kemi provuar. Ai u tregua i gatshëm për të luajtur, për të provuar gjëra të reja dhe gjithashtu asistoi në gol” – deklaroi Zenga.

Këtë intervistë, e ka publikuar edhe vetë Ajeti në faqen e tij në Facebook, duke u ndjerë kështu krenar për fjalët e trajnerit të tij. /albeu.com/
Shtuar më 11/02/2018, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori