Trajneri i kombëtares angleze pranon uljen e pagës me 30%
Trajneri i Kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate ka pranuar gjithashtu uljepagës.

Ulja e pagës së tij besohet se do të jetë për 30%.

Këto ulje të pagave po bëhen edhe nga futbollist dhe trajner të tjerë shkaku i pandemisë së covid-19.

Ende nuk dihet se sa do të zgjasë kjo situatë andaj skuadra të ndryshme janë duke marrë masa të parakohshme në mënyrë që të jenë në gjendje t’i pagaujnë puntorët e tyre.
Shtuar më 04/04/2020, ora 22:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori