Trajneri i Leipzig reagon për situatën e Werner: Sulmuesi nuk shqetësohet për zërat që e lidhin me Chelsea
Ylli i kombëtares së Gjermanisë dhe skuadrës së Leipzig raportohet të ketë arritur marrëveshje me ‘Blutë’ e Londrës.

Një gjë të tillë e ka hedhur poshtë drejtori sportiv i Leipzig, mirëpo zërat nuk ndalen. Lidhur me situatën ka komentuar edhe trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann.

Sipas trajneritLeipzig, Werner nuk po afektohet aspak nga spekulimet e ditëve të fundit nëpër medie.

"Jo, nuk e shqetëson atë. Ai ishte i përkushtuar. Ai gjithmonë punon njësoj. Vraponte shumë", ka thënë Nagelsmann, i pyetur për afektin që lojtari ka pasur nga spekulimet.

"Ai ka 32 apo 33 gola në total këtë sezon. Sot, ai humbi disa shanse, por vendosi në golin e Patrick. Mendoj se do të dëshironte të shënonte në dy shanset e tij, por kjo nuk ka të bëjë asgjë me zërat që lidhen me Chelsea", ishin fjalët e trajneritLeipzig.

Chelsea thuhet të ketë paguar 60 milionë euro për kartonin e gjermanit. Ai pritet të vë firmën në kontratën pesë vjeçare me londinezët.
Shtuar më 06/06/2020, ora 22:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori