Trajneri i Stoke: Shaqiri është futbollist i klasit botëror
Trajneri i Stoke Cityt, Paul Lambert, e ka lartësuar Xherdan Shaqirin duke e quajtur lojtar të klasit botëror pas performancës që shqiptari zhvilloi sot ndaj Leicester Cityt në Premier League.

"Siç kam thënë edhe më parë ai [Shaqiri] është vërtet lojtar i klasit botëror dhe ishte i pafat me vizionin e tij në pjesën e dytë." tha fillimisht ai.

"Ai bën që gjërat të ndodhin. Fatmirësisht ai po luan shumë mirë, që është fantastike për ne", është shprehur Lambert për Sky Sports. /albeu.com/
Shtuar më 24/02/2018, ora 20:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori