Transferoi Maradonën, ky është presidenti i ri i Barcelonës
Pasi bordi i Barcelonës dha dorëheqje, deri në zgjedhjen e një udhëheqjeje të re, klubi katalunas për president do ta ketë, Carles Tusquetsin.

Ai është i lidhur me Barcelonën që një kohë të gjatë.

Biznismen i suksesshëm dhe që është i njohur dhe se kishte rëndësi të madhe në transferimin e Diego Maradonas te Barcelona në vitin 1982 për 8 milionë euro.

Zgjedhjet pritet të mbahen gjatë këtij viti dhe kandidatët kryesorë janë Juan Laporta dhe Victor Fonti./
Shtuar më 28/10/2020, ora 10:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori