Trasferimet më të shtrejta në La Liga me paraqitjet më të dobëta
Trasferimet më të shtrejta të verës në La Liga deri më tani kanë qëndruar në hije duke mos treguar asgjë nga ajo çfar u priste, shkruan Albeu.com

Thomas Lemar trasferimi i verës nga Monaco për te Atletiko e Madridit për shifrën e 70 milion eurove ka luajtur 1,255 min duke shënuar vetëm 2 gola dhe dhuruar 1 assist.

Gerard Moreno lojtari i Viareal i blerë nga Espanyol për 20 milion euro ka luajtur në të gjitha ndeshjet por duke shënuar vetëm 4 gola dhe duke mos dhenë asnjë assist.

Gonzalo Guedes trasferimi nga PSG te Valencia ka luajtur vetëm 49% të ndeshjve në La Liga 592 minuta duke mos shënuar asnjë gol dhe duke dhuruar vetëm 1 asist.

Malcom Oliveira i ardhur nga Nice te Barcelona për shumën e 40 milion eurove ka luajtur vetëm 30 % të ndeshjve 124 minuta duke mos shënuar asnjë dhe duke mos dhënë asnjë assist.

Quicky Promes hollandezi i marë nga Spartaku i Moskës për 18 milion euro ka luajtur 87 % të ndeshjeve duke shënuar 1 gol dhe dhuruar 1 assist. /albeu.com/
Shtuar më 13/02/2019, ora 13:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori