Tre gjigandët evropianë duan me çdo kusht yllin belg
Ish ylli i Atletico Madrid, Yannick Ferreira–Carrasco thuhet se ka bërë kërkesë që të largohet nga Dalian Yifang.

Interesim për lojtarin ka ardhur menjëherë nga skuadra italiane, Milan, të cilët kanë tentuar të kontaktojnë me anësorin belg.

Por, së fundmi në garë për lojtarin janë future edhe Bayern Munich e Manchester United.

Belgu kaloi në Kinë nga Atletico Madrid për 30 milionë euro, vetëm një vit më parë dhe duket se aventura e tij në futbollin kinez nuk do të zgjas më shumë.

Me gjithë këto kërkesa nga gjigandët evropian, mbetet të shihet se cila do të jetë skuadra e ardhshme e tij.
Shtuar më 05/01/2019, ora 20:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori