Tre gjigandët evropianë hidhen në sulmë për mesfushorin e Realit
Pëlqej
Ylli i Real Madrid ka filluar shtatë lojra të La Ligas nën Zinedine Zidane këtë sezon.

21-vjeçari ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar dy asistime në këto paraqitje, shkruan Albeu.com.

Asensio bëri paraqitje të mirë për kampionët e La Ligës dje në mbrëmjen në fitoren kundër Eibarit.

Megjithatë, sipas spanjolles Diario Gol, Asensio dëshiron të jetë një pjesë e historisë e sulmit të Realit.

Siç raportohet nga mediat spanjolli dëshiron të zhvillojë bisedime me Realin në fund të sezonit për të ardhmen e tij.

Diario Gol pretendon se United, Manchester City dhe PSG kanë bërë lëvizje për Asensio në verë, por anësori nuk ishte gati të largohej.

Megjithatë, nëse bisedimet me Realin nuk shkojnë për të planifikuar dhe atij nuk i është dhënë një rol më të rëndësishëm nën drejtimin e Zinedine Zidane, ai mund të largohet nga "Santiago Bernabeu".

Diario Gol shton se Asensio dëshiron të fitojë më shumë kohë në Ligën e Kampionëve dhe ndeshjet kyçe të La Ligas kundër rivalëve të titullit. /albeu.com/
Shtuar më 23/10/2017, ora 23:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori