Trembet Barcelona, ky është formacioni "bombë" i Real Madrid në 2019-2020 (FOTO LAJM)

Zinedine Zidane e ka gati formacionin për sezonin e ri 2019-20.

Real Madrid gjatë kësaj merkato verore ka bërë disa ndryshime në skuadër .

“Los Blancos” kanë blerë disa emra të mëdhenj përfshirë Eden Hazard me shpresë të krijojnë një skuadër të denjë për të sjellë titullin e pritur të kampionit në La Liga.
Real Madrid mund të ndryshoji shpesh herë formacionin nga 3-5-2 në 4-3-3.

Por sipas “Goal.com më i preferuar nga trajneri Zidane është dhe ai 4-3-3 dhe ky do të jetë më i përdoruri.

Në rreshtimin 4-3-3, ky pritet të jetë formacioni i “Los Blancos” që do ta synojë titullin e kampion në La Liga.
Shtuar më 16/08/2019, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori