Triumfon Sharapova, sportistja më e paguar për 2014 (FOTO LAJM)

Pëlqej
Maria Sharapova ka marrë trofeun e radhës si sportistja më e paguar për vitin 2014. Sipas revistës “Forbes”, gjatë një viti tenistja ruse ka fituar 24.4 milionë dollarë, duke lënë pas sportistet e tjera.

Lista e “Forbes” ka renditur në vendin e dytë Li Na me 23.6 milionë USD dhe në të tretin tenisten amerikane, Serena Williams dhe 22 milionë USD. Pas ngelen lojtaret e tjera si Victoria Azarenka, Caroline Wozniacki, Agnieszka Radwanska dhe Ana Ivanovic, që janë të renditura në top 10 e revistës amerikaneForbes”. /albeu.com/
Shtuar më 13/08/2014, ora 16:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori