Tronditëse, Astori dyshohet se është vrarë
Prokuroria e Udinezes ka filluar hetimet për vrasje për Davide Astorin pasi ai u gjet i vdekur ditën e djeshme në dhomën e hotelit ku ishte mbledhur me skuadrën.

Fillimishtu tha Astori ka vdekur nga një sulm kardiak, por tashmë gjërat kanë ndryshuar dhe ka dyshime të forta sipas prokurorisë se ai është vrarë.

"Ne kemi hapur procedurë penale për mundësi të vrasjes. Për momentin është ngritur kundër personave të panjohur. Ne do të bëjmë një autopsi, e cila do të kryhet shumë shpejtë", tha prokurori i Udineses, Antonio De Nicolo për Rai Radio.
Shtuar më 05/03/2018, ora 14:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori