Tronditëse, boksieri 49-vjeçar ndërron jetë gjatë ndeshjes
Një ndeshje boksi e zhvilluar në Tajlandë ka përfunduar në mënyrën më të keqe të mundshme.

Boksieri 49-vjeçar Kristian Daghio pas ka marrë dy “knockouts” nga kundërshatri i tij Don Parueang ka rënë për tokë pa ndjenja.

Teksa ai ka marrë ndihmën e parë, menjëherë është transportuar me urgjencë drejt spitalit ku dhe ndërroi jetë pasi nuk i përballoi dot goditjet e marra.

Daghio ishte me origjinë nga Italia, por u transferua në Pataja rreth 20 vite më parë.
Shtuar më 04/11/2018, ora 19:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori