Tronditet futbolli hollandez, portieri 13 vjeçar humb jetën tragjikisht
Një ngjarje tepër e rëndë ka ndodhur në Hollandë duke shokuar futbollin e këtij vendi.

Bëhet fjalë për një portieri 13-vjeçar i cili ka humbur jetën tragjikisht pas një përplasje me një sulmues kundërshtar.

Edhe pse ndihma e shpejtë ndërhyr menjëherë nuk 13 vjeçari nuk ka mundur të mbijetojë duke humbur jetën rrugës për në spital.

Ngjarja ka ndodhur në qytet 100 kilometra larg Amsterdamit dhe 13 vjeçari ishte pjesëmarrës në kampionatin e moshave. /albeu.com/Shtuar më 02/09/2018, ora 15:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori