Tuchel dhe PSG thyejnë rekordin e sezonit 1952-53 në Ligue 1
Trajneri gjerman, Thomas Tuchel duket se është duke bërë një punë shumë të mirë te skuadra e Paris Saint-Germain. Ai ka arritur një rekord më parë me skuadrën franceze.

Gjermani bëhet i pari në radhët e skuadrës pariziene i cili ka arritur të fitojë pesë ndeshjet e para të kampionatit. Fitorja e fundit u arrit ditën e djeshme përballë Saint Entien me rezultatin 4-0.

Ndërkohë PSG bëhet ekipi i parë që arrin të shënoj të paktën 3 gola në 5 ndeshjet e para në kampionat që prej vitit 1952-53 që e kishte arritur Stade de Reims.
Shtuar më 15/09/2018, ora 20:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori