Tuchel i ruan energjitë Neymarit, e do gati për ndeshjen kundër Liverpoolit
Trajneri gjerman ka thënë të kuptohet se braziliani mund të pushohoj për ndeshjen e së premtes në Ligue 1, ku PSG përballët me Saint-Etienne, pak para ndeshje në Champions League kundër Liverpoolit.

“Problemi i vetëm është, pse duhet rrezikuar atë të premten? A mund ta luaj ai tërë ndeshjen apo më pak dhe ende mos ta shohim ndeshjen tjetër me Liverpool”, ka thënë ai në konferencën për media.

“Ai ka luajtur një ndeshje të mërkurën në mbrëmje, ka ateruar dhe tek tani ka ardhur...Është e njëjta situatë edhe me shokun e tij të skuadrës Marquinhos”, ka thënë Tuchel.
Shtuar më 13/09/2018, ora 21:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori