Turqia, një nga destinacionet e mundshme për Mario Balotellin
Besiktas është klubi tjetë që po punon pë të firmosur me Mario Balotelin.

Media turke "Fotomac" raporton se klubi i njojhur i futbollit turk po bën të pamundurën të bindë Supermarion, i cili ka mbetur pa skuadë pas pëjashtimit nga Brescia pë shkak të refuzimit për t’u stëvitur.

Ditë më parë, Balotelli është pëfolur se mund të luajë sezonin e ri me kampionët e Rumanisë CFR Cluj.

Megjithatë, Besiktas mund të ofrojë më tepë para pë ish-futbollistin e Interit, Milanit, Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Fakti që Besiktasi konkuron në Ligën e Kampioneve mund të jetë një arsye e mirë që italiani i të kalojë tek ata.
Shtuar më 09/08/2020, ora 19:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori