Shifër e çmendur, kaq fiton Fury nga ndeshja e dytë me Wilder
Ai supermatch i parë mes Wilder dhe Fury la shije mjaft të mira te audienca, shkruan Albeu.com

Dueli i parë mes të dyve përfundoi në barazim si për të treguar se s’do ketë mbarim kurrë. Të dy super boksierët vinin pa asnjë humbje në duelin e parë.

Wilder shihej si favorit por parqitja e Fury mbylli çdo parashikim pasi zhvilloi një super ndeshje. 8 milion eurot e fituara nga ndeshja e parë Fury i dhuroi për bamirësi.

Këtë here shuma që parashikohet se do të fitojë është trefishuar në 24 milion euro edhe ky është vetëm 40% pasi pjesa tjetër i shkon boksierit me ekseriencë Wilder.

Rematch-i pritet të zhvillohet në maj ose në qershor të këtij viti.
Një lajm ky që boksieri tjetër mjaft famshen Joshua nuk i rri përshtat pasi ai kishte planifikuar një ndeshje më një nga këto 2 super boksier, por sipas gjasave duhet të pres. /albeu.com/
Shtuar më 12/02/2019, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori