U-19/ Partizani fiton Kupën e Shqipërisë, mund Tiranën
Partizani ka triumfuar në “Qemal Stafa” duke mposhtur Tiranën në finalen e Kupës së Shqipërisë. Skuadra e U-19-ës së të kuqve ka fituar me rezultatin 2-1 ndaj bardhebluve, duke ngritur kështu trofeun me meritë.

Ekipi i drejtuar nga Genc Tomorri zhvilloi një ndeshje të mirë ku arriti dhe të finalizojë me sukses duke fituar derbin dhe trofeun ndaj Tiranës së Astrit Hafizit.

tirana u-19 partizani u19Vllacaj dhe Lika kanë realizuar dy golat e triumfit për “demat e kuq” ndërsa për 24 herë kampionët ka shënuar Kristjan Prendi në minutën e 82′ të takimit.
Shtuar më 11/02/2016, ora 16:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori