U dëmtua ndaj Alaves, mësohet sa do të mungojë Hazard
Futbollisti i Real Madrid, Eden Hazard, lëshoi fushën në ndeshjen e fundit të kundër Alaves në kuadër të javës së 11-të në La Liga.

Belgu doli nga loja në pjesën e parë, gjë që krijoi shqetësim për Zinedine Zidane.

Nuk dihej shkalla e lëndimit të 29 vjeçarit dhe duke pasur parasysh lëndimet e mëhershme, frika për një lëndim afatgjatë ekzistonte.

Sipas "El Chiringuito TV", Hazard ka pësuar dëmtim në kofshën e djathtë dhe do të mungojë 15 ditë.
Shtuar më 30/11/2020, ora 16:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori