U dëmtua rëndë ndaj Frankfurtit, Bayern tregon gjendjen e Davies
Mbrojtësi i Bayern Munchen, Alphonso Davies në ndeshjen kundër Frankfurt pësoj një lëndim të rëndë në minutën e 3-të.

Klubi bavarez ka dhënë një njofitm për lëndimin e Phonzies.

Kanadezi ka dëmtuar ligamentet dhe do të mungoj 6 deri në 8 javë.

Ai prite të rikthehet në fund të këtij viti ose në fillim të janarit.
Shtuar më 24/10/2020, ora 19:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori